Omrežni fotonapetostni sistemi delujejo vzporedno z javnim električnim omrežjem. Solarni moduli proizvajajo enosmerno napetost in tok neposredno iz sončne svetlobe, omrežni razsmerniki pa jo pretvarjajo v izmenično in opravijo sinhronizacijo z napetostjo javnega električnega omrežja.
Sončna elektrarna deluje tako, da celotno proizvedeno električno energijo preko ločenega števca pošiljamo v javno električno omrežje.
Sistem za samooskrbodeluje tako, da proizvedeno električno energijo lahko porabimo za lastne potrebe, višek energije posodimo v omrežje, ter jo vzame iz omrežja, ko naprava ne proizvaja energije.
Podjetje Kon Tiki Solar d.o.o. je bilo prvo v Sloveniji, ki je zgradilo sončno elektrarno, priključeno na javno električno omrežje (2002). Postavili smo prvo 10kW, 30kW, 100kW in 1MW, elektrarno v Slovenijij. Do danes smo zgradili skoraj 10MW sončnih elektrarn.
Za razliko od večine podjetij v panogi, ki so na trgu le kako leto ali dve, ima naše podjetje več kot 20-letne izkušnje na področju fotonapetostnih sistemov.
Podkategorije
Uredba o samooskrbi z električno energijo iz obnovljivih virov energije omogoča proizvodnjo električne energije za lastne potrebe.
Neto merjenje omogoča lastniku naprave za samooskrbo, da višek proizvedene električne energije posodi v omrežje ter jo vzame iz omrežja, ko naprava ne proizvaja energije.
Pravilno dimenzioniranje elektrarne zagotavlja, da lastnik elektrarne praktično nima stroškov z električno energijo, saj jo na letni ravni proizvede toliko, kot jo tudi porabi.
V primeru viškov energije pa bo te brezplačno prevzel dobavitelj električne energije, s katerim ima lastnik naprave sklenjeno pogodbo o neto dobavi.Lastnik naprave bo moral še vedno plačevati stroške omrežnine, ki so vezani na odjemno mesto.
Sončna elektrarna za samooskrbo se priključi na notranjo instalacijo stavbe, zato se obstoječe merilno mesto stavbe ne spreminja. Edina sprememba, ki je potrebna je zamenjava obstoječega števca električne energije z novim dvosmernim, ki omogoča tudi daljinsko odčitavanje.
Največja prilkjučna moč naprave za samooskrbo je 11kVA, nazivna moč naprave mora biti prilagojena letnim potrebam stavbe po električni energiji. Sončna elektrarna mora izpolnjevati tudi predpisane varnostne zahteve.
Solarni sistemi Kon Tiki Solar so izdelani iz kvalitetnih in preverjenih komponent, znanje temelji na več kot 20 letnih izkušnjah v fotovoltaiki.
Naše podjetje nudi svetovanje, ogled objekta, izdelavo ponudbe, montažo in zagon, urejanje projektne dokunetacije, spremljanje delovanja in vzdrževanje sončne elektrarne za samooskrbo.
V naši ponudbi so tudi posamezni sestavni deli za gradnjo sončne elektrarne za samooskrbo - solarni moduli, omrežni razsmerniki, instalacijski material. nosilne konstrukcije ...
Sestavni deli naših sistemov imajo garancijske dobe od 12 do 25let, nudimo pa tudi vzdrževanje sistema skozi celotno življenjsko dobo sistema.
Sončne elektrarne ali omrežni fotonapetostni sistemi delujejo vzporedno z javnim električnim omrežjem. Solarni moduli proizvajajo enosmerno napetost in tok neposredno iz sončne svetlobe, omrežni razsmerniki pa jo pretvarjajo v izmenično in opravijo sinhronizacijo z napetostjo javnega električnega omrežja. Proizvedeno električno energijo preko števca pošiljamo v javno električno omrežje.
Podjetje Kon Tiki Solar d.o.o. je bilo prvo v Sloveniji, ki je zgradilo sončno elektrarno, priključeno na javno električno omrežje (2002). Postavili smo prvo 10kW, 30kW, 100kW in 1MW, elektrarno v Slovenijij. Do danes smo zgradili skoraj 10MW sončnih elektrarn.
Za razliko od večine podjetij v panogi, ki so na trgu le kako leto ali dve, ima naše podjetje več kot 20-letne izkušnje na področju fotonapetostnih sistemov.
Solarni moduli so najpomembnejši segment sončne elektrarne. Proizvajajo enosmerno napetost in tok neposredno iz sončne svetlobe. Večina solarnih modulov je zgrajena iz silicijevih sončnih celic – monokristalnih, polikristalnih, amorfnih.
Proizvodnja iz solarnih modulov je odvisna predvsem od sončnega obsevanja ter parametrov in kvalitete solarnih modulov. V Sloveniji 1kWp instaliranih solarnih modulov pri optimalni postavitvi letno proizvede približno 1050 kWh električne energije.
Pri izbiri solarnih modulov so pomembni kakovost, tradicija in reference proizvajalca, električni parametri in njihove tolerance, tehnologija, robustnost, trajnost.
Omrežni razsmerniki pretvarjajo enosmerno napetost fotonapetostnega generatorja v izmenično napetost čiste sinusne oblike, ki je sinhronizirana z napetostjo javnega električnega omrežja, ki je priključeno na objekt. Standarni razsmerniki delujejo povsem avtomatizirano in imajo vgrajeno zaščito proti otočenju, ki jo sestavljajo podnapetostna, prenapetostna, podfrekvenčna, nadfrekvenčna in impedančna zaščita.
Omrežni razsmerniki morajo izpolnjevati naslednje tehnične zahteve: velik izkoristek, najti in ostati v MPP, minimalne motnje na omrežje, enostaven nadzor, velika zanesljivost.
Nosilna konstrukcije je izrednio pomemben element fotovoltaičnega sistema. Zagotavljati mora dobro pritrditev modulov in varnost, imeti dolgo življensko dobo, upoštevati pa tudi smernice izgleda in arhitekture objekta.
Montažni sistem mora zagotavljati hitro in enostavno montažo sončne elektrarne, njihovi sestavni deli morajo biti kvalitetni. Na voljo je kar nekaj sistemov za vgradnjo na različne strešne površine z različnimi kritinami kot so opečne, betonske, kovinske .. možna pa je tudi vgradnja na prostem.
Elektroinstalacijski material za gradnjo sončnih elektrarn in sistemov za samooskrbo. Solarni kabli, varovalke, stikalni bloki in ostali pribor.
Sončne elektrarne povezane direktno na javno električno omrežje gradimo že od samega začetka. Zgradili smo prvo sončno elektrarno v Sloveniji, prvo 10KW, prvo 1000kW, prvo 1MW, prvo sledilno, prvo s koncentratorji in prvo integrirano elektrarno ...
Gradimo tudi sončne elektrarne za samooskrbo po sistemu Net-metering.
Nekaj naših refernčnih objektov:
Visokokakovostni solarni moduli AXITEC Energy za omrežne fotonapetostne sisteme - sončne elektrarne in sisteme za samooskrbo in večje samostojne fotonapetostne sisteme z 15-letno garancijo, 25-letno garancijo liearno garancijo na moč in dokazano odličnim energijskim donosom. Monokristalni silicij Nazivna moč 315Wp Dimenzije 1650x992x35 mm Črn okvir... Visokokakovostni solarni moduli...
Sončna elektrarna Labore 2 je nameščena na strehah razdelilne transformatorske postaje na Laborah pri Kranju. Nazivna moč 23.030 W Lokacija Kranj Leto izgradnje 2010 Sončna elektrarna Labore 2 je...
Visokokakovostni solarni moduli AXITEC Energy za omrežne fotonapetostne sisteme - sončne elektrarne in sisteme za samooskrbo in večje samostojne fotonapetostne sisteme z 15-letno garancijo, 25-letno garancijo liearno garancijo na moč in dokazano odličnim energijskim donosom. Monokristalni silicij Nazivna moč 310Wp Dimenzije 1650x992x35 mm Črn okvir... Visokokakovostni solarni moduli...
Sončna elektrarna Cimsolar je četrta elektrarna moči 999 kW postavljena je na samostojni konstrukciji na odlagališču nenevarnih odpadkov tovarne Talum v Kidričevem. Nazivna moč 999 kW Lokacija Kidričevo Leto izgradnje 2010 Sončna elektrarna Cimsolar je četrta...
Visokokakovostni solarni moduli AXITEC Energy za omrežne fotonapetostne sisteme - sončne elektrarne in sisteme za samooskrbo in večje samostojne fotonapetostne sisteme z 15-letno garancijo, 25-letno garancijo liearno garancijo na moč in dokazano odličnim energijskim donosom. Monokristalni silicij Nazivna moč 305Wp Dimenzije 1650x992x35 mm Črn okvir... Visokokakovostni solarni moduli...
Sončna elektrarna Ankaran je nameščena na strehah turistično stanovanjskega objekta v Ankaranu. Nazivna moč 10.030 W Lokacija Ankaran Leto izgradnje 2010 Sončna elektrarna Ankaran je...
Visokokakovostni solarni moduli AXITEC Energy z vgrajenim optimizatorjem moči SolarEdge za omrežne fotonapetostne sisteme - sončne elektrarne in sisteme za samooskrbo delujejo skupaj z razsmerniki SolarEdge Imajo 15-letno garancijo, 25-letno garancijo na moč 85%. Monokristalni silicij Nazivna moč 310Wp Dimenzije 1650x992x40 mm Optimizator SolarEdge... Visokokakovostni solarni moduli...
Sončna elektrarna Vesol je postavljena je na samostojni konstrukciji na odlagališču nenevarnih odpadkov tovarne Talum v Kidričevem. Nazivna moč 999 kW Lokacija Kidričevo Leto izgradnje 2010 Sončna elektrarna Vesol je...
Sončna elektrarna Flycom je nameščena na strehi hangarja podjetja Flycom d.o.o. ob letališču v Lescah. Prva slovenska elektrarna s sledilnim sistemom Nazivna moč 16.335 W Lokacija Lesce Leto izgradnje 2005 Sončna elektrarna Flycom je nameščena...
Sončna elektrarna Šenčur je nameščena na strehah objektov osnovne šole in športne dvorane Šenčur. Nazivna moč 241.410 W Lokacija Šenčur Leto izgradnje 2011 Sončna elektrarna Šenčur je nameščena...
Visokokakovostni solarni moduli AXITEC za omrežne fotonapetostne sisteme - sončne elektrarne in sisteme za samooskrbo in večje samostojne fotonapetostne sisteme z 15-letno garancijo, 25-letno garancijo na moč 85% in dokazano odličnim energijskim donosom. Monokristalni silicij Nazivna moč 375Wp Dimenzije 1755x1038x35 mm Pošilji povpraševanje Visokokakovostni solarni moduli...
Sončna elektrarna Šenčur je nameščena na strehah objektov osnovne šole in športne dvorane Šenčur. Nazivna moč 80.410 W Lokacija Križe pri Tržiču Leto izgradnje 2008 Sončna elektrarna Šenčur je nameščena...